Barış Mahallesi, Uyum Evler, C1 Blok, D:2, Beylikdüzü

Neden Kaktüs ?

Hepimiz dünyaya birer “yetişkin” olmak üzere geliriz. Yetişkin olmak, hayatı ve kendini artı ve eksi yönleriyle bir bütün olarak şefkatle kabul edebilmektir. Hayatın zorlukları karşısında kendine karşı destekleyici olmaktır. Her koşulda ve ne pahasına olursa olsun kendine bakım vermektir, kendinden yana olmaktır..

Online Danışmanlık

Beyza Nur DUMAN

beyzanurUzm. Psikolog

Beyza Nur Duman;  lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise; İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Lisans döneminde

anaokulunda ve adliyede, 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Nöropsikoloji Laboratuvarında Öget Öktem’in yanında gönüllü olarak stajlar yapmıştır.

Mezun olduğu yaz oyun terapisi ve çeşitli çocuk testleri eğitimlerini tamamlamıştır. Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansı sırasında TPD’de nöropsikoloji ile ilgilenen meslektaşları ile beraber kurucu üyesi olduğu Nöropsikoloji Topluluğunu kurmuştur. Pandemi döneminde ‘Medium’ platformunda Sümeyye Ayça EKMEN ile beraber ‘Psychologycorner’ başlığı altında psikoloji alanına dair yazılar yayımlamıştır. Aynı zamanda ‘Psikolojiden Oku’ adlı bir platformda da yazı yayımlamıştır.

Yüksek lisans eğitiminden Yıldız Teknik Üniversitesi sürekli eğitim merkezindenAile Danışmanlığı eğitimini almıştır. Aynı dönem Derin Psikiyatri’de Uzm. Kl. Psikolog BerivanŞentürk’ün yanında staj yapmıştır. Staj esnasında ‘Masterson Yönelimli Dinamik Psikoterapi’eğitimialmıştır.2022 yılının başında Datem kurumunda Ebru Şalcıoğlu’nun Bdteğitimineveİstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Klinik PsikolojiYüksek Lisans eğitimi kapsamında ‘Şema Terapi’ eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimisırasında BDT ve eklektik süpervizyonlarını tamamlamıştır. Süpervizyonlarını tamamladığındanberidanışangörmeyedevametmektedir.

Yüksek Lisans eğitimi kapsamında aldığı süpervizyonlar dışında 2023 Şubat ayında, depremzedeler ve yakınları ile travma alanında gönüllü olarak çalışmıştır. 2023 yılının Temmuz ayında 4 yıl sürecek Bütüncül Psikoterapi eğitimine başlamıştır. 2023 Eylül ayında yapılan 7. Ulusal Psikoterapi Kongresi’ne ‘Çağdaş Psikoterapi Kuramlarının Benzerlik ve Farklılıklarının Terapi Odasındaki Rolü’ başlıklı makale ile konuşmacı olarak katılmıştır.

Beyza Nur Duman, psikolojik danışmanlık merkezlerinde Uzman Psikolog olarak çalışmış, yetişkin, ergen ve çocuk alanında terapiler yapmıştır. Terapiler ile beraber, atölye çalışmaları ve webinarlar düzenlemeye devam etmektedir.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitiminin ders dönemini bitirmiştir ve tez dönemindedir. Türk Psikologlar Derneği, Psikoterapi Enstitüsü Derneği ve Hipnoz Derneği üyesidir.

Katıldığı Eğitimler

Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi (AGTE, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Catell 2A Zeka Testi, Catell 3A Zeka Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Porteus Labirentleri Testi, D2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, OKHT, Frankfurter Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi) – Uzm. Psk. Ezgi Zeynep Karagöz

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi & Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi Temel, İleri, Uygulama ve Süpervizyon Programı Eğitimi – Doç. Dr. Murat Artıran

Aile Danışmanlığı Eğitimi (450 saat) – Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Travma ve Yas Eğitimi – Dr. Nevin Dölek

Emdr Teknikleri Eğitimi- Uzm. Kl. Psk. Berivan Şentürk

DATEM BDT Eğitimi (Klinik değerlendirme vaka formülasyonu ve seans yönetimi, panik bozukluk, agorafobi ve sosyal kaygı, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, yaygın kaygı bozukluğu ve depresyon yeme bozuklukları) – Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

Hemen Ara