Barış Mahallesi, Uyum Evler, C1 Blok, D:2, Beylikdüzü

Neden Kaktüs ?

Hepimiz dünyaya birer “yetişkin” olmak üzere geliriz. Yetişkin olmak, hayatı ve kendini artı ve eksi yönleriyle bir bütün olarak şefkatle kabul edebilmektir. Hayatın zorlukları karşısında kendine karşı destekleyici olmaktır. Her koşulda ve ne pahasına olursa olsun kendine bakım vermektir, kendinden yana olmaktır..

Online Danışmanlık

Ceren Esen

Ceren Esen BoyutluCeren Esen; Edirne doğumlu olup, lise eğitimini Kocaeli’de, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde yüksek onur derecesi alarak tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans bölümünü ise Dr. Öğr. Üyesi Engin Eker danışmanlığında “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ile Yaratıcılık İlişkisi” konulu çalışması ile bitirmiştir.

Lisans döneminde çeşitli gönüllülük projelerinde aktif rol almıştır. İzmir’de MEB’e bağlı ilkokullarda yaratıcı drama eğitimi, çeşitli sivil toplum örgütlerinde ergenler ve yetişkinler ile kişisel gelişim çalışmalarında bulunmuştur. Bunun yanı sıra İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda ergenler ile gönüllü olarak çalışmıştır. Yüksek Lisans döneminde ise Genç Hayat Vakfı’nın bünyesinde “Etkili İletişim, Duygusal Farkındalık ve Estetik Düşünme Eğitmenliği” görevinde bulunmuştur.

Psikoloji İstanbul’dan Gottman Çift Terapisi 1. Düzey Eğitimi, Şema Terapi Enstitüsü bünyesinde Alp Karaosmanoğlu’ndan Uluslararası Şema Terapi Eğitimi ve Doğan Şahin’den Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra 1. Modül Davranışçı Terapi Eğitimi, Mindfulness Temelli Terapi Yaklaşımı Eğitimi ve Kum Tepsisi Terapisi Eğitimi de mevcuttur.

Ceren Esen; çeşitli danışmanlık merkezlerinde çalışmıştır. Günümüzde yetişkin, çift ve ergenlere “Klinik Psikolog” olarak hizmet vermektedir.

Hemen Ara