Barış Mahallesi, Uyum Evler, C1 Blok, D:2, Beylikdüzü

Neden Kaktüs ?

Hepimiz dünyaya birer “yetişkin” olmak üzere geliriz. Yetişkin olmak, hayatı ve kendini artı ve eksi yönleriyle bir bütün olarak şefkatle kabul edebilmektir. Hayatın zorlukları karşısında kendine karşı destekleyici olmaktır. Her koşulda ve ne pahasına olursa olsun kendine bakım vermektir, kendinden yana olmaktır..

Online Danışmanlık

Evin ATEŞ

evin atesPsikolog

Evin Ateş 2021 yılında %100 burslu olarak okuduğu T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Bitirme tezini ‘’Motivasyon ve mükemmeliyetçiliğin akademik erteleme üzerindeki’’ etkisi üzerine yapmıştır.  Lisans yaşamı boyunca Almanya’da Alice Salomon Üniversitesinde ERASMUS programına katılmış ve bu süreçte  Prof Dr. Uta Walter süpervizörlüğünde göç, travma ve ırkçılık konulu araştırmalar yürütmüştür.

Evin Ateş Okmeydanı Devlet Hastanesi, İntegratif Enstitü, Mülteciler Derneğinde stajlarını tamamlamıştır. Bu stajlarda klinik becerini geliştirmiş ve çocuk, ergen, yetişkin danışanlara yönelik uygulanan tedavi yaklaşımlarını öğrenmiştir.  LÖSEV,  AKUT, Wold Human Relief ve TEMA vakfında çocuk ergen ve yaşlı grupları ile gönüllü olarak çalışmalar yürütmüştür.  2019/2022 yılları arasında Dr. Öğr. Üyesi Fatma Kahraman süpervizörlüğünde 5 farklı araştırmacı ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yönelik bir araştırmada araştırmacı olarak bulunmuş ve bu araştırmayı 9 Eylül Üniversitesinde ve Portekiz Porto’da düzenlenen ‘’Breaking Walls, Building Bridges’’ temalı kongrelerde sunmuştur.

Meslek yaşamı boyunca Pera Kampüs Özel Eğitim Merkezi, Değişim Okulları, Yereller ve Sığınmacılar ile Yardımlaşma ve Dayanışma (YSYD) İnsani Yardım Derneğinde çalışmıştır. Pera Kampüste İngillizce olarak yabancı uyruklu otizmli çocuklar ile Uygulamalı Davranış Analizi yöntemiyle çalışmıştır.  Değişim Okullarında akran zorbalığı, uyum sorunları, sınav kaygısı, kardeş ilişkileri vb. konular üzerine öğrenci ve velilere yönelik çalışmalar yütürmüştür. YSYD derneği bünyesinde Hatay da deprem travması yaşamış yabancı ve Türk uyruklu danışanlara yönelik çadır ve konteyner kentlerde bireysel psikoterapi hizmeti vermiş, yas ve travma danışmanlığı yapmıştır. Ayrıca yetişkin ve çocuklar ile; duygular, ebeveyn tutumları, öz şevkat vb. konularda sanat terapisi temelli  psikososyal destek grup oturumları organize etmiş ve yürütücülüğünü yapmıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Kişiler Arası İlişkiler Terapisi, Aile Danışmanlığı (450 saatlik MEB Onaylı) , Somatik Deneyimleme, Mindfulness Temelli Sanat Terapisi,  Bütüncül Oyun Terapisi (Çocuk Merkezli, Kum Tepsisi terapisi, Fillial Terapi, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi), Çizim Analizi Terapi yaklaşımları ile çocuk ergen ve yetişkinlere yönelik yüz yüze ve online olarak  bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. Uyguladığı terapi yaklaşımlarına yönelik süpervizyon süreçlerinden geçmiş ve bu yaklaşımlara yönelik yetkin bir konuma gelmiştir.

İleri derecede Kürtçe ve İngilizce bilmektedir. İngilizce ve Kürtçe dillerinde oyun terapisi uygulayabilmekte ve ebeveyn danışmanlığı vermektedir.

Katıldığı Eğitimlerden Bazıları

Oyun Terapisi Eğitimi +Süpervizyon Beril Zeynep Hacıosman, Üretimhane, 40 saat, 2023.

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi +Süpervizyon, Uzman Psikolog Bengi Aksekili, 8 tam gün, 2023

Psikolojik İlk Yardım Eğitimi, Ev Okulu Derneği, 14 saat 2023.

Resim Analizi ve Psikolojik Yorumlama Eğitimi +Süpervizyon Beril Zeynep Hacıosman, Üretimhane, 36 saat, 2023.

BDT Eğitimi: Klinik Psikolog Dilan Yelörgü+ Süpervizyon, 2022.

Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi +Süpervizyon, Dr İbrahim Sarı, 2020.

Biruni Üniversitesi: 450 saat Aile Danışmanlığı eğitimi +Süpervizyon , 2022.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Nevin Dölek, 2021.

Çocuk ve Ergenlerde Davranış Bozuklukları Eğitimi : Hayying Danışmanlık, 2022.

AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Eğitimi, Mülteciler Derneği, Kurum içi Eğitim, 2021.

Moxo Dikkat Testi, Moxo Türkiye, 2022.

Porteus Zeka Testi, Kent Egy Zeka Testi, Mini Mental test, D2 Dikkat Testi: Okmeydanı Devlet Hastanesi Staj Eğitimi, 2021.

Yetişkinlerde İlk Görüşme Teknikleri Uygulayıcı Eğitimi, Sarı Psikoloji, 2021.

MMPI Okmeydanı Devlet Hastanesi, 2020.

KATILDIĞI KONGRE SUNUMLARI

Ateş, E., Kahraman, F., Soyman, S., Şenel, A. K., Turan, S. N., Vardar, S., Pathway to Collective Action and Gender Equality: The Role of Responsibility Framing, The 5th EFPSA Conference / Breaking Walls Building Bridges (Porto, Portugal/ Virtual).

Ateş, E., Kahraman, F., Soyman, S., Şenel, A. K., Turan, S. N., Vardar, S., The role of activist identity and responsibility attribution on collective action for gender equality, The 4 th Social Psychology Congree (Izmir, Turkey / Physical participation)

 

Hemen Ara