neden kaktus

Neden Kaktüs ?

Hepimiz dünyaya birer “yetişkin” olmak üzere geliriz. Yetişkin olmak, hayatı ve kendini artı ve eksi yönleriyle bir bütün olarak şefkatle kabul edebilmektir. Hayatın zorlukları karşısında kendine karşı destekleyici olmaktır. Her koşulda ve ne pahasına olursa olsun kendine bakım vermektir, kendinden yana olmaktır..

Online Danışmanlık

Pedagojik İçerik Danışmanlığı

Pedagojik İçerik Danışmanlığı; dijital veya dijital olmayan içeriklerin çocuklar için hangi yaş grubu için daha uygun olduğunu inceleyen danışmanlık hizmetidir. Teknoloji çağındayız ve günden güne dijitalleşen bu dünyada çocuklar için çok sayıda içerik üretilmektedir. Bu hızlı artışla paralel olarak hangi içeriklerin çocuklar üzerinde olumlu, hangilerininse olumsuz etkiye neden olabileceğini bilmekte oldukça zorlaşmıştır.

Kurumumuzda Pedagojik İçerik Danışmanlığı hizmeti vermekte olup; üretilen içeriklerin yalnızca olumsuz tarafları değil, olumlu etkileri de incelenmektedir. Zararlı (şiddet, argo, korku, alkol, madde, tütün, kumar, ayrımcılık, cinsel tema ve değerlerin ihlali) –  riskli içerikleri (kişisel bilgileri talep etme, uygulama için satın alım ve kredi kart bilgileri talepleri, ses ve görüntüye erişim izni talepleri ve çevrimiçi mesajlaşma) ve olumlu yöndeki içerikleri (pozitif rol model, değer aşılama, okul hayatına destek, eğitime destek, fiziksel gelişime destek, duygusal gelişime destek, zihinsel gelişime destek, sosyal gelişime destek, zengin dil kullanımı, interaktiflik) değerlendirilerek hangi yaş grubuna uygun olduğu ve hangi yaş grubu için sakıncalı olduğu belirlenmekte ve içeriği detaylı bir biçimde raporlandırılmaktadır.

Kurum olarak incelemesini yaptığımız içerikler; kitap/kitapçık, dergi, broşür, kutu oyunları, sanal uygulama, sanal oyun, senaryo (çizgi film, animasyon film, tiyatro), reklam/dizi/film, TV Programı (yarışma, şov programları) ve kıyafetlerdir.

Kurumsal firmalara Pedagojik İçerik Danışmanlığı hizmeti verilmektedir.