Barış Mahallesi, Uyum Evler, C1 Blok, D:2, Beylikdüzü

Neden Kaktüs ?

Hepimiz dünyaya birer “yetişkin” olmak üzere geliriz. Yetişkin olmak, hayatı ve kendini artı ve eksi yönleriyle bir bütün olarak şefkatle kabul edebilmektir. Hayatın zorlukları karşısında kendine karşı destekleyici olmaktır. Her koşulda ve ne pahasına olursa olsun kendine bakım vermektir, kendinden yana olmaktır..

Online Danışmanlık

Simay Okşan Oral

simayUzman Psikolog Simay Okşan ORAL lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamladı ve yüksek onur derecesi ile mezun oldu.

Lisans eğitiminin ardından uzmanlık eğitimine Haliç Üniversitesi Uygulamalı (Klinik) Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda devam etti.

Mahkumların Algıladıkları Ebeveyn Tutumları ile Algıladıkları Sosyal Destek Düzeyi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla uzmanlığını aldı.

Aldığı profesyonel eğitimler ışığında pek çok kurumda, farklı sorun alanlarında çalıştı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde çeşitli sebeplerle yatarak tedavi gören hastalarla, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir engelli bakım merkezinde mental retardasyonu olan çeşitli yaş gruplarındaki bireylerle çalıştı.

Medicana International Beylikdüzü Hastanesi’nde onkoloji ve tüp bebek servisinde tedavi görmekte olan bireylerle profesyonel olarak bir arada bulundu.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında alanıyla ilgili pek çok seminer ve terapi eğitimine katıldı.

Bunlardan bazıları;

 • EMDR 1. ve 2. Düzey Eğitimi- Davranış Bilimleri Enstitüsü
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi- Prof. Dr. Perin YOLAÇ (Klinik görüşme becerileri, panik bozukluk, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompülsif bozukluk, sosyal kaygı bozukluğu ile çalışma)
 •  Şema Terapi Eğitimi- Hasan Alp KARAOSMANOĞLU
 •  Kalp Merkezli Hipnoterapi Eğitimi- Reyhana SEEDAT
 • NGH Sertifikalı Hipnoz Eğitimi- Doctors Academy
 • Moxo Dikkat Testi- Moxo Türkiye
 •  Yetişkin ve Çocuk Travmasında Sanat Terapisi – Arkabahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
 •  Somatik Deneyimleme Giriş Semineri- Ariel GIARRETO
 •  Kum Tepsisi Terapisi- Marshall LYLES
 •  Aile Danışmanlığı – MEB Onaylı
 •  Gottman 1. Düzey Çift Terapisi Eğitimi – Psikoloji İstanbul
 •  Attentioner Uygulayıcı Eğitimi – Dr. Hülya BİNGÖL
 • PACT 1. Düzey Eğitimi (Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım) – Stan Tatkin – Psikoloji İstanbul

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri’ne bağlı bir ceza infaz kurumunda yetişkin bireylerle depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, duygudurum bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, uyum bozukluğu, panik bozukluk, ilişki problemleri ve şizofreni alanında çalıştı.

İstanbul Arel Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi’nde uzman ve merkez müdürü olarak görev aldı. Genç yetişkin bireylerle çeşitli sorun alanlarında çalıştı.

Özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde ergen ve yetişkin bireylerle yoğun bir şekilde çalıştı. Haziran 2020 tarihinden itibaren Kaktüs Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık’ta ergen bireyler, yetişkinler ve çiftlerle seanslar yürütmektedir. Ayrıca 7-17 yaş aralığındaki bireylerle Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu alanında çalışmaktadır.

Danışmanlık seanslarında danışanın ihtiyacına yönelik olarak belirlenen pek çok bilimsel teknik ve yöntemden faydalanmaktadır. Ayrıca 2014 yılından beri sınav kaygısı, gevşeme teknikleri, öfke kontrolü ve stres yönetimi konularında seminerler vermekte ve grup çalışmaları düzenlemektedir. KAÇUV gönüllüsü ve EMDR Derneği üyesidir.

Evlidir.

Hemen Ara